Olinek

Sesja rodzinna – Powsin, październik 2019 r.
OLINEK – synek Agnieszki i Kuby, 3 latka

 

Diagnoza: O problemach ze zdrowiem Olinka dowiedzieliśmy się już w 12 tygodniu ciąży. Okazało się, że występuje u niego wada układu moczowego. Olinek jeszcze w brzuszku przeszedł szczegółową diagnostykę i aż 7 zabiegów wewnątrzmacicznych. Niestety doszło do przedwczesnego porodu w 27 tygodniu ciąży, niedotlenienia i wylewów krwi do mózgu. Konsekwencją tego, Olek walczył o życie długie miesiące. Ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, zaburzenia integracji sensorycznej, refluks, zaburzenia snu i skrajnie niską odporność oraz poważną wadę nerek.

Codzienność: Nasza codzienność to głównie walka o samodzielność Olinka – fizjoterapia 5-6 razy w tygodniu, integracja sensoryczna, logopeda, psycholog i komunikacja alternatywna to nasza codzienność. Olinek nie chodzi, nie raczkuje, nie siedzi samodzielnie, natomiast jeździ już na wózku aktywnym. Ostatnio ku naszej ogromnej radości zaczął mówić! Jest bardzo bystry i intelektualnie w normie wiekowej, dlatego, przy ciężkiej pracy, ma ogromną szansę na samodzielność. Od ponad roku, szukając środków na intensywną terapię dla synka, organizujemy akcję charytatywną #dlaolinka, którą wsparło już blisko 200 znanych osób ze świata filmu, sztuki, muzyki, telewizji…

Rodzice: Mamy wrażenie, że choroba syna bardzo nas zmieniła  – na lepsze! Potrafimy teraz czerpać radość z małych rzeczy, celebrować każdą nową umiejętność synka, każdy jego postęp. Wspólnie przeżywamy też regresy w jego rozwoju, ale nigdy się nie poddajemy! Otrzepujemy pióra i dalej rozkładamy skrzydła do walki. Olinek jest naszym nadrzędnym celem. Jest cudem.

Rok 2021:

Mama: Od niedawna bardzo aktywnie działam na rzecz opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Z pierwszymi, małymi sukcesami. Czuję, że robię coś, co może odmienić nie tylko los naszej rodziny, ale i wielu innych osób dotkniętych problemem niepełnosprawności. Gdyby nie Olinek, byłabym teraz zapewne w innym miejscu. Ale czy bardziej wartościowym? On nadał wszystkiemu sens. Nasz najprawdziwny nauczyciel miłości!

Jeśli chcielibyście poczytać o Olinku i jego postępach, zajrzyjcie na FB stronę Olinka!